پیچ و رولپلاک نما در اشتهارد برای چه ساختمان هایی مناسب است؟

انجام خدمات پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در اشتهارد که با روش بروز به نام راپل انجام میشود.

این روش بدون داریست و با طناب خواهد بود که توسط شرکت کرج نما انجام میگردد.

اشتهارد در منظقه شهر کرج و استان البرز قرار دارد. ما در اولین فرصت برای کارشناسی می اییم.

پیچ و رولپلاک نما در اشتهارد برای ساختمان هایی نیاز است که احتمال ریزش سنگ نمای آنها وجود دارد. نکته ای که باعث می شود این موضوع اهمیت بیشتری پیدا کند این است که ممکن است قسمتی سنگ و نمای ساختمان شما به یک باره ریزش کرده و باعث آسیب دیدن و مصدوم شدن عابرانی که از کنار ساختمان شما رد می شوند یا خودرویی که در نزدیکی ساختمان شما پارک شده است شود در این صورت شما به عنوان مالک ساختمان از نظر قانونی باید پاسخگو بوده و خسارت را پرداخت نمایید. شاید تصور کنید که استفاده از پیچ و رولپلاک نما در اشتهارد باعث شود که ساختمان شما از نظر زیبایی دچار مشکل شود. اما به هیچ وجه این گونه نیست.

علاوه بر این هزینه ای که بعد از ریزش قسمتی از سنگ و نمای ساختمان باید تحمل کنید یا خسارتی که ممکن است به وجود بیاید بسیار سنگین بوده و شما را با مشکلات جدی روبه رو می کند. بنابراین به همه شما همشهریان عزیز در اشتهارد توصیه می شود قبل از این که حادثه پیش بیاید حتما اقدام به پیچ و رولپلاک نما در اشتهارد کنید. در ادامه به معرفی برخی از ساختمان هایی که نیاز است از پیچ کردن سنگ نما در آن ها استفاده شود می پردازیم.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان اشتهارد
پیچ و رولپلاک نما در اشتهارد

 

ساختمان هایی با نمای سنگی

پیچ و رولپلاک نمای سنگی در اشتهارد برای تمامی ساختمان هایی که در آن ها نمای سنگ کار شده است توصیه می شود . بنابراین به محض این که دیدیم قطعه ای از سنگ از نمای ساختمان جدا شده و ریزش کرده است ، ضروری است که برای این کار اقدام نماییم. اگرچه ممکن است با افتادن تکه ای از سنگ تصور شود که چیز مهمی نیست اما دلیل نمی شود که در این زمینه خوش بین باشیم؛ زیرا جدا شدن تکه ای از سنگ نما و سقوط آن باعث می شود که هشداری باشد برای ما به دلیل این که بقیه سنگ های نمای ساختمان هم شل شده اند و احتمال ریزش آن ها بسیار زیاد است.

ساختمان هایی با بیش از 4 طبقه

یکی از ساختمان هایی که در اشتهارد احتمال ریزش سنگ نمای آن وجود دارد ساختمان های بیشتر از 4 طبقه است. در این گونه ساختمان ها اگر نماکار در هنگام نماکاری از مصالح به میزان کافی استفاده نکرده باشد و یا آن ها را به درستی ترکیب نکرده باشد احتمال ریزش سنگ نما وجود خواهد داشت. همچنین استفاده از سیمان خشک نیز در نماکاری برای سریع تر خشک شدن ملات پشت نما نیز منجر به شل شدن سنگ نما در دراز مدت می شود. ساختمان هایی با تعداد طبقات زیاد به دلیل این که احتمال نشست این گونه ساختمان ها بسیار زیاد است شاهد جدا شدن نمای ساختمان در آن ها خواهیم بود.

ساختمان هایی با سنگ نماهای مختلف

ساختمان هایی که از انواع سنگ های گرانیت ، تراورتن ، سنگ چربی ، مرمریت چینی ، بادبر ، گرانیت و تیشه ای در نماکاری آن ها استفاده شده است را می توان با پیچ و رولپلاک نما محکم کاری کرد و از ریزش و سقوط آن ها جلوگیری نمود. با توجه به قطر سنگ ها و ملاتی که پشت آن کار شده است پیچ های لازم برای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان نیز فرق می کند که در ادامه توضیحات لازم در این خصوص داده می شود.
خدمات پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در اشتهارد هم به صورت نصب داربست و همه به صورت راپل می تواند انجام گیرد. این خدمات شامل پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان در اشتهارد و جایگزین کردن و ترمیم سنگ های نمایی که از جای خودشان کنده شده اند می شود.

چه الزام قانونی ما را مجبور می کند که به پیچ و رولپلاک نما در اشتهارد بپردازیم ؟

عوامل متعددی سبب می شوند که نیاز باشد به پیچ و رولپلاک سنگ نما در اشتهارد بپردازیم و این اقدام را برای محکم کاری نمای ساختمان های خود جدی بگیریم . برای مثال از نظر قانون اگر ساختمان شما دچار ریزش سنگ نما شود تمامی مسئولیت و خسارت ناشی از ریزش نمای ساختمان که شامل خسارت های مالی به اموال مردم یا جانی به جان مردم باشد متوجه شخص مالک ساختمان است. این حکم قانونی حکمی قطعی به شمار می رود و مسئولیت هر گونه رسیدگی به نمای ساختمان و عدم ریزش و آسیب رساندن به دیگران بر عهده مالک ساختمان خواهد بود. برای این که از نظر حقوقی و قانونی برای شما مشکلی پیش نیاید اگر در اشتهارد زندگی می کنید و می بینید که نمای ساختمان شما علائم شل شدن سنگ نما را دارد و یا برای اطمینان بیشتر حتماً برای نمای ساختمان خود اقدام به عملیات پیچ و رولپلاک نما در اشتهارد کنید.

 زمانی نیاز است که به پیچ و رولپلاک نما در اشتهارد بپردازیم؟

شاید برای شما سوال پیش بیاید که بهترین زمان برای پیچ و رولپلاک نما در اشتهارد چه موقع است؟

در جواب باید بگوییم که همین که متوجه شدید که یک تکه هرچند کوچک از نمای ساختمان جدا شده است ، بدانید که زنگ خطر ریزش نمای ساختمان به صدا در آمده است. اگر به موقع برای پیچ و رولپلاک نما در اشتهارد اقدام نکنید در این صورت ممکن است خسارت های مالی و جانی زیادی به وجود آید و در نهایت به عنوان مالک ساختمان متحمل ضرر و زیان بسیار زیادی شوید. اگر مشاهده نمودید که قسمتی از سنگ نمای ساختمان شما جدا شده و نیفتاده مطمئن باشید که سنگ های دیگر هم شل شده اند و احتمال ریزش آن ها وجود دارد. به ویژه برای منطقه اشتهارد که احتمال زلزله و پس لرزه ها هم زیاد است باید سریعاً در چنین شرایطی اقدام به پیچ و رولپلاک نما در اشتهارد کنید و منتظر نمانید که بقیه نمای ساختمان شما هم ریزش کند . در این صورت هزینه ترمیم و تعمیر و خسارت هایی که به وجود خواهد آورد بسیار بیشتر خواهد بود.

سایز پیچ ها و مته مورد نیاز برای پیچ و رولپلاک نما در اشتهارد

سایز پیچ هایی که می خواهیم اقدام به پیچ و رولپلاک نما در اشتهارد کنیم شامل سایز های مختلفی می باشد. البته سایز پیچی که باید انتخاب نماییم تا حد زیادی به ملات پشت سنگ و ضخامت سنگ و نما بستگی دارد. به عنوان نمونه از پیچ های 6 سانتی متری برای نماهایی که ضخامت سنگ آن ها 1.5 سانتی متر باشد می توان استفاده نمود. همچنین سنگ هایی که دارای ضخامت 2.5 تا 3 سانتی متر هستند بهتر است از پیچ هایی با سایز 8 سانتی متر برای پیچ و رولپلاک نما در اشتهارد استفاده نماییم. سایز مته ای که برای سوراخ کاری نما استفاده می شود نیز بستگی به ضخامت پیچ دارد. برای مثال ضخامت مته ای که برای سوراخ کاری به منظور استفاده از پیچ های 6 سانتی متری استفاده می شود باید 7 میلی متر باشد. به منظور ترک نخوردن سنگ های با ابعاد کوچک از مته های ریز در پیچ و رولپلاک نما در اشتهارد استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *