خدمات پیچ رولپلاک نما در نظر اباد

 

پیچ و رولپلاک سنگ نما در نظراباد با شرکت کرج نما امروزه بسیار به چشم میخورد.

این عملیات نگهداری و تثبیت سنگ نما منجر می شود تا سنگهایی که برای نمای ساختمان ها استفاده می شوند به هر دلیلی دچار ریزش نشوند.

با توجه به اینکه سنگهای نما گاها هزینه گزافی نیز به همراه دارند لذا استفاده از این روش می تواند از هزینه های تعمیر و نگهداری بکاهد.
در شرایط مختلف و بنا بر دلایل مختلف سنگ های نما ممکن است دچار ریزش شوند لذا پیچ و رولپلاک نما یک روش تضمین شده برای جلوگیری از این دست مشکلات است.

پیچ کردن نما در ابیک و نظراباد بسیار رایج بوده و در اکثر نماها مورد استفاده قرار می گیرد.

در ادامه با اصول و نکات پیچ و رولپلاک نما در ابیک و همچنین پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در نظراباد بیشتر آشنا خواهید شد.

دانستنی های پیچ کردن نما در ابیک و نظراباد

دلایل پیچ کردن نما در ابیک و نظراباد:

یکی از دلایل اصلی پیچ کردن نما در ابیک و نظراباد این فرسایشی است که ممکن است به مرور زمان ایجاد شود. طوفان های شدید، بارندگی و گرما زیاد بر روی عمر مفید سنگ نما بسیار تاثیر گذار هستند.

امروزه پیچ و رولپلاک نما در ابیک و پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در نظراباد علاوه بر اینکه ممکن است به دلایلی همچون فرسایش انجام شود اما موارد دیگری را نیز شامل می شود و به طور مثال عوامل طبیعی همچون زلزله یکی از عامل هایی است که منجر به ریزش سنگ نما می شود.

پیچ کردن نما در ابیک و نظراباد منجر خواهد شد که از ریزش سنگ نما جلوگیری شود.

در مواردی که از سنگ های بسیار بزرگ در نما استفاده می شود این تکنیک محکم نمودن سنگ ها از خطرات جانی احتمالی جلوگیری می نماید.

به صورت کلی باید عنوان نمود که در ساختمان های قدیمی به دلیل فرسایش و در ساختمان های جدید به دلیل استفاده از سنگ های بزرگ و همچنین عوامل طبیعی چون زلزله و طوفان، پیچ کردن نما در ابیک و نظراباد می تواند یک تکنیک کارا باشد.

 

آشنایی با اندازه پیچ ها در پیچ کردن نما در ابیک و نظراباد:

اولین نکته ای که برای پیچ کردن نما در ابیک و نظراباد باید در نظر داشت، سایز پیچ های مورد استفاده است. این سایز ها به مواردی همچون ضخامت سنگ، قطر ملات مورد استفاده و مواردی از این قبلی مربوط می شود.

به صورت کلی پیچ و رولپلاک نما در ابیک برای سنگ هایی که ضخامت آنها حدود 1.5 سانتی متر است، با سایز پیچ 6 سانتی متر انجام می شود و اگر سنگ ها دارای ضخامت بیشتر حدود 2.5 تا 3 سانتی متر باشند، می بایست برای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در نظراباد از پیچ سایز 8 سانتی متری استفاده نمود.

بدیهی است که اگر سایز پیچ ها افزایش یابد، سایز مته دریل مورد استفاده نیز افزایش می یابد.

معمولا افراد خبره برای پیچ های سایز 6 سانتی متر از مته 7 سانتی متر استفاده می نمایند.

نکته مهم دیگری که در پیچ کردن نما در ابیک و نظراباد باید در نظر داشت، این است که برای سنگ های کوچک از مته های کوچک استفاده می شود.

هر اندازه مته بزرگتر باشد، منجر خواهد شد که در زمان پیچ و رولپلاک دچار شکستگی و ترک شوند.

انتخاب پیچ مناسب برای پیچ کردن نما در ابیک و نظراباد:

برای پیچ و رولپلاک نما در ابیک یا پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در نظراباد، انتخاب نوع مناسب پیچ بسیار مهم است. اگر سنگ نما ها در فضای آزاد و در مقابل برف، باران، طوفان و … قرار گیرد، بهتر است تا از پیچ های گالوانیزه استفاده نمود.

اگر عملیات مقاوم سازی سنگ ها در فضای داخلی باشد، به طور مثال در داخل پارکینگ و یا راه پله، می توان از پیچ های بدون روکش که دارای هزینه کمتری نیز هستند، استفاده نمود.

برای پیچ کردن نما در ابیک و نظراباد اگر که داخل ساختمان انجام شود و یا خارج آن، بهتر است برای محکم ساختمان بر روی آن ها از بتونه های غیر قابل نفوذ رطوبت استفاده نمود. گاها بعضی از استاد کارها از چسب های مخصوص در همین راستا استفاده می نمایند.

میزان مقاومت پیچ ها برای پیچ کردن نما در ابیک و نظراباد:

به صورت کلی باید بیان داشت که برای پیچ کردن نما در ابیک و نظراباد لازم است تا مقاومت پیچ ها بررسی شده و حتما در کارخانه ها، تست اینرسی را پشت سر گذاشته باشند.

البته خاطر نشان می شود که با پیچ و و رولپلاک نمای ساختمان در نظراباد، شما تنها منجر به حرکت سنگ ها به بیرون می شوید. به عبارت دیگر سنگ ها بر روی یکدیگر سوار هستند و وزن آنها در نهایت به زمین منتقل خواهد شد.

اما از سوی دیگر مقاومت پیچ ها برا نگهداری سنگ های بزرگ و قطور خود یک چالش محسوب می شود.

 

اندازه گیری فاصله بین پیچ ها برای پیچ و رولپلاک نما در ابیک:

چنانچه قصد مقاوم سازی سنگ ها را دارید می بایست حتما فاصله بین پیچ ها محاسبه شود. اگر فاصله مذکور بسیار کم باشد، از لحاظ ظاهری، صورت خوبی نخواهد داشت.

در حالتی که پیچ ها با فاصله ایجاد شوند، منجر می شود تا استحکام لازم مشاهده نشود لذا برای پیچ کردن نما در ابیک و نظراباد در گام اول می بایست سنگ های مورد استفاده بررسی شوند.

اگر به صورت حدودی عرض سنگ ها 40 سانتی متر و طول آنها 1 متر باشد، بهتر است تا پیچ ها با فاصله 1 متر از هم بر روی سنگ ها ایجاد شوند.

چنانچه عرض سنگ ها از این میزان کمتر باشد می توان پیچ ها را با فاصله بیشتر ایجاد نمود.

پیچ کردن نما در ابیک و نظراباد و تاثیر آن در نما:

پس از اینکه برای مقاوم سازی از پیچ و رولپلاک استفاده شد، می توان به وسیله تکنیک خزینه سازی، محل پیچ ها را به خوبی هم سطح با سنگ نمود و از بتونه همرنگ سنگ استفاده کرد.

با این روش از فاصله حدود 5 متری نمی توان محل پیچ ها را تشخیص داد.

البته باید عنوان کرد که روش مذکور برای تمام سنگ ها پاسخگو نیست و برای بحث خزینه، نوع جنس سنگ بسیار مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *