جلوگیری از ورود اب به داخل ساختمان و بستن راه نفود اب به داخل ساختمان در هشتگرد عایق کاری نما در هشتگرد

آب بندی نما در هشتگرد موضوعی است که در مقاله امروز ما مورد بحث و ارزیابی قرار خواهد گرفت.قبل از توضیح در مورد شرایط و نحوه عملیات عایق کاری نما در هشتگرد، بهتر است با تعریف این پروسه بیشتر آشنا شویم. معادل انگلیسی آن chink ویا caulk است.

کرج نما با بهترین اکیپ اماده انجام اب بندی در هشتگرد میباشد.

ضد آب سازی نما در هشتگرد

نمای ساختمان به عنوان مهمترین رکن در ظاهر و زیبایی ساختمان ، هم ازلحاظ دیداری باید دارای ویژگی های خاص و جذابی باشد و هم از نظر مقاومت در برابر عوامل محیطی از کیفیت بالایی برخوردار باشد.
هشتگرد از نظر جغرافیایی در شرایط جوی که متاثر از دامنه جنوبی سلسله جبال البرز ست، واقع شده و با ریزشهای متعادل نزولات آسمانی و میانگین نسبتا مناسب بارندگی ، عایق کاری نما در هشتگرد دارای اهمیت می باشد و آب بندی نما در هشتگرد به همین منظور به فرایند جلوگیری از نفوذ رطوبت به درون ساختمان ها و هدررفت انرژی می پردازد.
انجام این فرایند در همه ساختمانها اعم از مسکونی، اداری و تجاری و در کل هر مکانی که نمای بیرونی آن در معرض شرایط جوی و محیطی باشد، امکانپذیر است. بی توجهی به این امر به مرور سبب نفوذ رطوبت و نم از طریق بارندگی به درون ساختمان شده و علاوه بر خسارت و تخریب داخلی ، باعث ریزش و کنده شدن مصالح به کار برده شده در نمای ساختمان می شود.

مهمترین نتایجی که از عایق کاری نما به دست خواهد آمد، چیست؟

 

ضدآب سازی

نما در هشتگرد

5 نتیجه مهم را عایق کاری نما به دنبال خواهد داشت. آب بندی نما در هشتگرد
مهمترین واصلی ترین نتیجه جلوگیری از ورود آب و رطوبت به داخل ساختمان در هشتگردخواهد بود.
دستاورد بعدی پیشگیری از شل شدن و افتادن سنگ نماست.کم کردن مصرف انرژی در فصول سرد به صورت هدررفت گرما و در فصول گرم به طور عکس، پیشگیری از شوره زدن نما و به مرور تخریب آن،
عدم نفوذ آلودگی به نما به دلیل عایق بندی درز وشکاف ها از فواید بعدی این عملیات می باشد.

ضد آب سازی نما در هشتگرد

چگونگی فرایند آب بندی نما در هشتگرد

انجام آب بندی نما ( به طور اخص به منظور جلوگیری از ورود رطوبت و آب به درون ساختمان در هشتگرد) با توجه به نوع مصالح به کاربرده شده در نما دارای روش های مختلفی است.
. استفاده از پیچ و رولپلاک: معمولا در ساختمانهایی که از انواع سنگ تزئینی ( گرانیت، مرمر، تراورتن) برای نما استفاده می شود، با استفاده از پیچ و رولپلاک از شل شدن و افتادن سنگ نما که هم خطری جدی است و هم باعث از بین رفتن زیبایی ظاهری نما می شود، جلوگیری می کنند.

استفاده از پیچ و رولپلاک در نما به منظور عایق کاری نما در هشتگرد

 

این عملیات که به اصطلاح راپل گفته می شود با استفاده از طناب و بدون داربست انجام می شود. که مطمئن تر و کم هزینه تر نسبت به استفاده از داربست است. البته انجام دادن فرایند عایق بندی نما با کمک راپل کاران حرفه ایی و با مهارت بالا انجام شدنی است. ابزارهای مورد نیاز در این روش عبارتند از :
پیچ مصرفی گالوانیزه 6سانتی متری ضد آب، رولپلاک های مخصوص، بتونه و رنگ برای پیچ ها به منظور
زیبایی بیشتر نما ، دریل های مخصوص برای سوراخ کاری ، مته های ویژه

اب بندی پنجره دو جداره و اهنی در هشتگرد

. استفاده از چسب ها و رزین ها: با کمک این مواد از نفوذ آب و رطوبت به داخل ساختمان از طریق نما جلوگیری می شود. البته به کارگیری از چسب درنماهای شیشه ایی کاربرد دارد. و از نوع سیلیکونی ، پلی اورتان. . هستند.
در صورت عدم استفاده از این مواد ، نما دچار شوره زدگی و پوسیدگی رنگ چهارچوب ها و حتی زنگ زدگی آهن الات به کاررفته در نما می شود.
. استفاده از فوم های اسفنجی ، لاستیک های درزگیر، تسمه و یا ناودانی، از دیگر وسایل مورد احتیاج برای ضد آب کردن نمای ساختمان با ورق آلومینیوم یا کامپوزیت است.

 

آب بندی نما در هشتگرد

البته استفاده از تکنولوژی نانو در صنعت ساختمان سازی نیز سبب بهبود خواص بتن و سیمان شده که این عامل هم به نوبه خود به طور غیر مستقیم دلیل خوبی برای بالارفتن کارایی آب بندی نما در ساختمان خواهد شد.
تکنولوژی نانو با تغییر خواص فیزیکی و شیمیایی ( بالارفتن سطح تماس ونسبت سطح به حجم) و اضافه کردن سیلیکا به بتن باعث تغییرات در رفتار بتن شده که خود عامل مهمی در مقاومت مواد نمای ساختمان می شود.

استفاده از تکنولوزی نانو در بتن

 

عایق کاری نما در هشتگرد

با توجه به توضیحات داده شده به این نتیجه می توانیم برسیم که در انجام هرچه بهتر عایق بندی نمای ساختمان همواره باید، حساسیت به خرج داد. زیرا فرایند اب بندی نما یکی از اثر گذارترین پروسه های تکمیلی در ساختمان سازی محسوب می شود. بدون آب بندی نما علاوه بر نبود ظاهر زیبا و دلنشین برای ساختمان و مشتری پسندی ، معضلاتی همچون هدررفت انرژی ، نبود مانعی به منظور جلوگیری از ورود آب و رطوبت به داخل ساختمان، کپک زدگی و شوره زده گی و ورود آلودگی ها هم اضافه خواهد شد.

جلوگیری از ورود آب و رطوبت به درون ساختمان در هشتگرد

در فرایند عملیات عایق بندی نما ، استفاده از طناب و بدون داربست مقرون به صرفه تر و سریعتر است. البته امروزه عایق های نمای ساختمان به صورت پیش ساخته و در اشکال متنوع و زیبا با امتیازهای ویژه از جمله عایق صوت و انرژی، سبک و قابل استفاده بودن در همه ساختمانها اعم از برج و یا با تعداد طبقات کمتر، قیمت مناسب، مقاوم در برابر زلزله ، ….نیز در بازار ورود کرده اند.

عایق بندی نما در هشتگرد

ذکر این نکته نیز ضروری است که در کنار آب بندی نمای ساختمان ، آب بندی پنجره ها نیز بایدبه طور کامل صورت بگیرد تا با نفوذ آب از لای درز پنجره ها ، تخریبی اتفاق نیفتد. این کار با استفاده از چسب پلی اورتان سیلیکون ضد uv با روش راپل با طناب و بدون داربست بدون مزاحمت برای عابرین انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *