امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پیچ کردن سنگ نما

 

پیچ و رولپلاک سنگ نما در تهرانپارس

 

 

طی چندین سال اخیر، شاهد ساختمان های زیبایی هستیم که با سنگ های مختلف نما و تزیین شده اند.

این سنگ نما ها دارای طرح ها و رنگ های متنوعی هستند که زیبایی خاصی را ایجاد می کنند.

اما نکته مهم در رابطه با این مدل نماها این است که این سنگ ها می بایست محکم سازی شوند تا شکستگی و یا افتادگی در آن ها ایجاد نشده و مشکلاتی را به همراه نیاورند. هزینه های مربوط به محکم سازی سنگ های نما یا همان پیچ کردن سنگ نما، با توجه به شرایط مختلف، متفاوت می باشد.
از آن جایی که نمای بیرونی ساختمان در جذب مخاطب و مشتری تاثیر بسزایی دارد، با توجه به هزینه های بالا در راستای پیچ کردن سنگ نما برای محکم سازی آن ها، مهندسان و طراحان ترجیح به استفاده از سنگ برای نما می دهند.

استفاده از سنگ برای نمای بیرونی ساختمان، سبب می شود تا جلوه ای شیک و خاص به ساختمان بخشیده شود. از عواملی که می تواند سبب کاهش هزینه های مربوط به محکم سازی سنگ نما شود، چگونگی این عملیات است.

 

 

 

پیچ کردن ساختمان نما در گرمدره با طناب و بدون داربست

 

 

یکی از روش های محکم سازی سنگ نما، استفاده از پیچ و رولپلاک و پیچ کردن سنگ نما در تهران پارس است.

که این روش می تواند کاهش هزینه های مربوط به محکم کردن سنگ نما را بر عهده داشته باشد.

در این شرایط چگونگی انجام پیچ و رولپلاک و پیچ کردن سنگ نما در گرمدره، در تعیین هزینه ها تاثیر دارد. در زمینه تعیین هزینه ها علاوه بر نوع پیچ کردن سنگ ( با طناب راپل با توسط داربست )، نوع پیچ، نوع سنگ، متراژ و … نیز از عوامل تعیین کننده اند.
این کار به دو صورت استفاده از داربست و روش دیگر بدون بکار گیر داربست و توسط راپل کاران صورت می گیرد.

که در حال حاضر ترجیح مشتریان بر این است که پروژه مربوط به محکم سازی نما، بدون داربست و توسط راپل کاران انجام گیرد. چرا که این شیوه علاوه بر کاهش هزینه های مربوطه، دارای مزیت های بسیاری نیز می باشد، که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

البته در این میان، کسانی هستند که همچنان کار با داربست را ترجیح می دهند. افراد بر این باورند که داربست در کنار هزینه ای بالاتر می تواند تضمین کننده امنیت جانی کارگران باشد، این در صورتی است که امنیت راپل کاران بیشتر از کسانی است که بر روی داربست کار می کنند، که این از دیگر مزایای کار با طناب راپل برای پیچ کردن سنگ نما است.
حال سوالی که در اینجا مطرح می گردد این است که راپل کار کیست؟
در واقع راپل کار به افرادی گفته می شود که برای محکم سازی سنگ نما و کار با طناب راپل، وظیفه پیچ کردن سنگ نما ساختمان را به صورت پیچ رولپلاک سنگ با طناب راپل، برعهده دارند.
پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان در افسریه به چه منظور استفاده و چگونه صورت می گیرد؟
. اولین دلیل برای پیچ کردن سنگ نما، پیشگیری و جلوگیری از شل شدن این سنگ ها می باشد، چرا که سنگ های بکار رفته در نما، ممکن است به دلایل مختلف شل شوند. بنابراین این کار می تواند از این حادثه جلوگیری کند.
. در صورت شل شدن این سنگ های بکار رفته در نما، احتمال سقوط و افتادن آن ها وجود دارد. یکی دیگر از دلایل پیچ و رولپلاک کردن سنگ ساختمان، جلوگیری از افتادگی این سنگ ها و پیشگیری از خطرات احتمالی سقوط آن ها می باشد.
. پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما، ممکن است هزینه تقریبا بالایی را داشته باشد، اما در عوض می تواند امنیت ساختمان و سنگ های نما را تامین کند.

 

رولپلاک چیست؟

 

رولپلاک ها بست هایی مخروطی شکل و پلاستیکی اند که بر روی دیوار نصب می گردد.

و به همراه پیچ، برای محکم سازی سنگ نمای ساختمان استفاده می شوند.
بهترین نوع پیچی که برای محکم سازی این سنگ ها می توان از آن ها استفاده کرد، پیچ های گالوانیزه می باشد. چرا که پیچ های گالوانیزه در مقابل شرایط جوی مقاوم اند و همچنین به سادگی در سنگ اسکوپ می شوند.
. پیج و رولپلاک کردن ساختمان ها، هیچ گونه آسیبی به نما وارد نخواهد کرد و تنها برای پیچ کردن سنگ نما به سبب اطمینان، محکم سازی و امنیت بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. و تا زمانی که در فاصله 5 متری آن ها قرار نداشته باشید، هرگز قابل رویت نیستند.

 

 

پیج رولپلاک کردن سنگ با طناب راپل در تهرانپارس

 

 

مزایای پیچ رولپلاک کردن سنگ با طناب راپل:
کار با طناب راپل که همان معنای کار با طناب در ارتفاع را دارد، در چندین سال اخیر، جایگزین داربست ها برای پیچ کردن سنگ نما شده است.
استفاده و کار با طناب راپل، دارای مزیت های بسیاری نسبت به استفاده از داربست برای پیچ کردن سنگ نما می باشد.
اگر بخواهید برای پیچ کردن سنگ نما از داربست استفاده کنید، قطعا باید چندین روز درگیر و معطل بستن داربست ها باشید.
امنیت راپل کاران در حین کار، نسبت به کار بر روی داربست بسیار بالا می باشد.

چراکه طناب راپل، طنابی مخصوص است که بسیار ضخیم می باشد و بهترین گزینه برای پیچ کردن سنگ نما ساختمان به حساب می آید.
. از لحاظ امنیت کاری، کار با طناب راپل، در تمامی زمینه ها، مخصوصا پیچ رولپلاک کردن سنگ با طناب راپل، جزو 10 شغل پر امنیت در جهان شناخته شده است.. استفاده از راپل و راپل کاران برای پیچ کردن سنگ نما، علاوه بر صرفه جویی در زمان، سبب صرفه جویی و کاهش هزینه ها در برابر داربست می گردد.
. استفاده از راپل برای پیچ کردن سنگ نما، بر خلاف استفاده از داربست ها، فضایی را اشغال نکرده و هیچگونه مسدودیت در راه، ترافیک و مزاحمتی را برای سایر افراد بوجود نمی آورد.
. در صورت استفاده از داربست، در حین کار ممکن است آسیبی به سنگ نما وارد شود، اما در صورت استفاده از راپل و راپل کاران، در هنگام پیچ و رولپلاک کردن سنگ با طناب راپل، هیچ گونه آسیبی به سنگ ها نخواهد رسید.
. و در کل کار با طناب راپل برای پیچ کردن سنگ نما، با سهولت بیشتری نسبت به استفاده از داربست برخوردار است.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *