امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بندکشی و درزگیری در نما بدون داربست در کرج

 

بندکشی نما بدون داربست در کرج

یکی از عملیات های مهم در ساختمان سازی که نیاز به تبحر و مهارت بالایی دارد، بندکشی بدون داربست و درزگیری نما با طناب است. در واقع بندکشی و درزگیری نما یکی از کارهایی است که در مراحل آخر کار بنایی انجام می شود که علاوه بر زیبایی نما باعث افزایش مقاومت آن نیز می شود.
بندکشی و درزگیری نما بدون داربست با طناب در مهرشهر کرج یکی از خدماتی است

 

که بایستی خیلی تمیز انجام شود. چرا که این عملیات نباید به زیبایی نمای ساختمان آسیب وارد کند و ظاهر آن را تغییر دهد.

بنابراین باید توسط فرد ماهر و آموزش دیده انجام شود.
استفاده از طناب به جای داربست برای انجام درزگیری و بندکشی علاوه بر صرفه جویی در هزینه، باعث عدم هدر رفتن وقت نیز می شود. بندکشی بدون داربست، ارزان ترین روش برای درزگیری و افزایش استحکام در نمای ساختمان است.\

چرا که در این روش با استفاده از طناب و همچنین وسایل صخره نوردی به همه نمای ساختمان دسترسی وجود دارد و نیازی به بستن داربست نیست.
انواع روش های بندکشی بدون داربست و درزگیری نما
برای انجام بندکشی سنگ نما باطناب در مهرشهر کرج، ابتدا بایستی درز و شکاف های ایجاد شده در نما به خوبی و با مواد و مصالح مناسب پر شود.

بنابراین در همه روش ها قبل از عملیات بندکشی بایستی نمای ساختمان درزگیری شود و ترک های موجود در آن از بین برود.
روش های مختلفی برای بندکشی بدون داربست وجود دارد که هر کدام دارای شکل ها و طرح های مختلفی هستند. انتخاب هر کدام از روش ها بستگی به نوع نمای ساختمان دارد که بایستی توسط معمار ماهر و باتجربه تشخیص داده شود.
یکی از روش ها، انجام بندکشی به صورت برجسته است که باعث زیبایی بیشتر نما می شود. در این روش ابتدا درزها با ملات مناسب پر شده و سپس مرکز بندکشی با آهک به صورت برجسته و به سمت بیرون پر می شود.

 

درزگیری نما بدون داربست باطناب در کرج

 

در روش دیگر پس از تمیز کردن درزها و شکاف ها و پرکردن آنها، ملات بندکشی را به وسیله ماله صاف و یکدست می کنند. در این روش دیگر برجستگی وجود ندارد و ملات به کار رفته در نما صاف و هم سطح با نما می شود. این روش دوام زیادی دارد و باعث مقاومت نما در مقابل آب و گرد و غبار می شود.
بندکشی بدون داربست و به روش محدب، شکل دیگری است که در زیبایی نمای ساختمان تاثیر زیادی دارد. در این روش در مکان بندکشی شکل های نیم دایره ای ایجاد می کنند که برای درزهای عمودی مناسب تر می باشد.
بندکشی به صورت شیب دار برای بندهای افقی ساختمان و نماهای آجری مناسب است. در این روش با استفاده از قلم های مخصوص، در بعضی از نقاط ملات را فشرده می کنند و به سمت بیرون به آن شیب کمی می دهد.
در بندکشی شیاردار نیز با ابزارهای خاصی شیارهایی در مکان بندکشی کشیده می شود. علاوه بر این روش گود در بندکشی و درزگیری به شکل عمودی نیز وجود دارد که در آن ملات به سمت داخل نما فشرده می شود.

برای انجام انواع روش های درزگیری نما بدون داربست باطناب در مهرشهر، مهمترین مزیتی که باید به آن اشاره شود این است که با استفاده راپل و طناب می توان به همه نمای ساختمان به راحتی دسترسی داشت و همه روش های ذکر شده آسان تر انجام می شود.
عوامل موثر در بندکشی بدون داربست و درزگیری نما با طناب
یکی از عواملی که در بندکشی بدون داربست از اهمیت بالایی برخوردار است، عملیات قبل از آن است.

قبل از بندکشی بایستی ابتدا نما را به خوبی تمیز کرد و درز و شکاف هایی که از گرد و غبار پرد شده را تا عمق مناسب خالی کرد. سپس این شکاف ها را با ملات مناسب به خوبی درزگیری کرد.

 

از عوامل موثر در درزگیری و بندکشی بدون داربست و با طناب زمان انجام این عملیات است.

پ

زمان مناسب برای انجام کار باعث می شود تا کیفیت کار بالا رود و همچنین طول عمر نمای ساختمان نیز بیشتر شود. انجام درزگیری و بندکشی در شرایط آب و هوایی خیلی سرد و خیلی گرم باعث ایجاد انقباض یا انبساط در ملات می شود و دوام آن را کم می کند.
استفاده از ملات مناسب برای بندکشی بدون داربست نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. ملات تولید شده برای بندکشی و درزگیری بایستی با توجه به نوع نما انتخاب شود. این کار توسط معمار حرفه ای و بررسی نوع نما انجام می شود.
مصالح و ملات به کار رفته در درزگیری ترکیبات مخصوصی هستند که باید از تراکم و استحکام زیادی برخوردار باشد.

این مواد باید طوری باشد که به خوبی درزها و شکاف های انواع نماهای آجری، سنگی، سیمانی و… را پر کند و از نفوذ گرد و غبار، باران و برف به نما جلوگیری کند.

این موضوع باعث می شود تا دوام انواع نماها و طول عمر آن زیاد شود.
انواع ملات ها در بندکشی بدون داربست و درزگیری با طناب می تواند ملات های آهکی، سیمانی، پودر سنگ، پودرهای آماده و… باشد. ملات سیمانی یکی از مهمترین مصالحی است که در بندکشی انواع نماها استفاده می شود.

چرا که سیمان مقاومت و چسبندگی بالایی دارد. علاوه بر این می توان برای بندکشی نمای ساختمان از پودرهای رنگی نیز استفاده کرد که باعث زیبایی بیشتر نما می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *